FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Wardrobe cupboard 12848573
*
nr 1284 8573
WARDROBE CUPBOARD
1900-taöets första hälft, painted, mirror. Width: 72 cm. Width: 50cm. Height: 184 cm, , key
1900-taöets första hälft, bemålad, spegel. Bredd: 72 cm. Djup: 50cm. Höjd: 184 cm, nyckel
Estimate:
1000
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday October 28 2019
at 20:17:35
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/10 20:00:12
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: garderob garderober garderobsskåp klädskåp skåp spegel
-
1007 BOOKCASE
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sweden. 'Lovö', Nor..//
Auction ends
in two days
3 juni at 19:53
-
3429 BOOKCASE
Englesson. Length: 58 cm, width: 39 cm, height: 20..//
Auction ends
in two days
3 juni at 18:22
-
3347 BOOKCASE
mahogany. Length: 140 cm, width: 28 cm, height: 75..//
Auction ends
in two days
3 juni at 19:50
-
8244 BOOK CASE
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Laserat. Length..//
Auction ends
in two days
3 juni at 19:18
-
3338 HANGING CUPBOARD
19th century, glasade dörrpar. Width: 60 cm. Width..//
Present: SEK 200
Auction ends
in two days
3 juni at 18:42
-
3353 HANGING CUPBOARD
19th century. Length: 68 cm, width: 25 cm, height:..//
Auction ends
in two days
3 juni at 18:40
*
WARDROBE CUPBOARD
nr 1284 8573
WARDROBE CUPBOARD
1900-taöets första hälft, painted, mirror. Width: 72 cm. Width: 50cm. Height: 184 cm, , key
1900-taöets första hälft, bemålad, spegel. Bredd: 72 cm. Djup: 50cm. Höjd: 184 cm, nyckel
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday October 28 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/10 20:00:12 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: garderob garderober garderobsskåp klädskåp skåp spegel
-
1007 BOOKCASE
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sweden. 'Lovö', Nor..//
Auction ends
in two days
3 juni at 19:53 -
3429 BOOKCASE
Englesson. Length: 58 cm, width: 39 cm, height: 20..//
Auction ends
in two days
3 juni at 18:22 -
3347 BOOKCASE
mahogany. Length: 140 cm, width: 28 cm, height: 75..//
Auction ends
in two days
3 juni at 19:50
-
8244 BOOK CASE
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Laserat. Length..//
Auction ends
in two days
3 juni at 19:18 -
3338 HANGING CUPBOARD
19th century, glasade dörrpar. Width: 60 cm. Width..//
Present: SEK 200
Auction ends
in two days
3 juni at 18:42 -
3353 HANGING CUPBOARD
19th century. Length: 68 cm, width: 25 cm, height:..//
Auction ends
in two days
3 juni at 18:40